Oyuncak Sektörünün Dünyaya Açılan Kapısına 57 Ülkeden 3 bin 887 Profesyonel Ziyaretçi

Oyuncak sektörünün dev oyuncularını bir araya getiren Avrasya’nın en kapsamlı ve uluslararası buluşması olan Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı 6 – 9 Mart 2024 tarihleri arasında 6. kez gerçekleşti.  Sektörün son trendlerinin sergilendiği fuar, 57 ülkeden 518’i yabancı olmak üzere 3 bin 887 profesyonel ziyaretçiyi Tüyap çatısı altında buluşturdu.  

İstanbul Uluslararası Oyuncak Fuarı Oyuncak Sektörünün Devlerini Buluşturuyor

Oyuncak sektörünün dev oyuncularını bir araya getiren Avrasya’nın en kapsamlı ve uluslararası buluşması olan İstanbul Oyuncak Fuarı, 6. kez kapılarını açtı. En son trendlerin sergilendiği fuar, 14 ülkeden yerli yabancı 158 firma, 184 marka ve profesyonel ziyaretçileri bir araya getiriyor.  

İstanbul Oyuncak Fuarı, Hız Kesmeden Büyüyor

İstanbul Oyuncak Fuarı, Hız Kesmeden Büyüyor
İstanbul Uluslararası Oyuncak Fuarı 28 Şubat - 3 Mart 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuarcılık Grubu ve Oyuncakçılar Derneği (OYDER) iş birliğiyle gerçekleştirildi. Başarılı bir şekilde sona eren fuar yurt içi ve yurt dışından 3416 sektör profesyoneline Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde ev sahipliği yaptı.

​Güçlü ihracat bağlantıları İstanbul Uluslararası Oyuncak Fuarı'nda kuruluyor

Güçlü ihracat bağlantıları İstanbul Uluslararası Oyuncak Fuarı'nda kuruluyor
Oyuncak sektörünün dev oyuncularını bir araya getirerek Avrasya’daki ikinci en büyük ve en kapsamlı uluslararası buluşması olan İstanbul Oyuncak Fuarı 28 Şubat 2023 tarihinde 5. kez kapılarını açıyor. Yeni trendlerin nabzını da tutan fuar, 15 ülkeden 201 marka ile profesyonel ziyaretçileri buluşturuyor. 

Oyuncak Sektörünün Yükselen Yıldızları Bu Fuarda

Oyuncak Sektörünün Yükselen Yıldızları Bu Fuarda
Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, 28 Şubat - 3 Mart 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da oyuncak sektörünü beşinci kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.
 

​​Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı 2023

​Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, 28 Şubat - 3 Mart 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da oyuncak sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Tüyap Oyuncak Sektörünün Avrasya’daki En Büyük Buluşmasında Dünya Devlerini Ağırlayacak

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliği ile 17-20 Mart 2022 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, 2022 yılında da oyuncak sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olarak Türk firmalarının uluslararası ticaret yolculuğunu şekillendirecek. 

Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı Açıldı!

Oyuncak sektörünün devleri, İstanbul Oyuncak Fuarı’nda buluştu. Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk büyük buluşması olan 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı, 16 Mart 2021, Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dört gün sürecek olan fuara, 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Fuarı, Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor. 

İstanbul Oyuncak Fuarı Sektör Profesyonellerini Buluşturmak İçin Gün Sayıyor!

Oyuncak sektörünün Avrasya coğrafyasında en önemli buluşması olan Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı için geri sayım başladı. Fuar, 16 Mart’ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde üçüncü kez kapılarını açıyor.

İstanbul Oyuncak Fuarı İçin Geri Sayım Başladı!

3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı 18-21 Mart 2021 tarihleri arasında TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek. TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk ve tek fuar şirketi olan TÜYAP,  katılımcı ve ziyaretçilerine “temassız fuar” deneyimini yaşatacak

Sağlık Ürünlerinde 4 Milyon Dolarlık Ticaret!

Pandemi nedeniyle önemi ve sorumluluğu daha da artan sağlık ve tıbbi cihaz sektörünün buluştuğu 27’nci Expomed Eurasia Fuarı, yabancı alıcı akınına uğradı. Tüyap’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın İstanbul’da düzenlediği fuara, 73 ülkeden 2 bine yakın uluslararası ziyaretçi gelirken, dijital iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden ise 1500’e yakın uluslararası online ziyaretçi katıldı. Fuarda 4 milyon dolara yakın ticaret gerçekleşti.

Dünya Ticaret İçin TÜYAP’a Geldi!

Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlarımızı yeniden yüz yüze gerçekleştirmeye başladık. Tüyap’ın yeni dönemde düzenlediği ilk fiziki fuarı olan 33'üncü Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech 2020’ye yurt içinden ve yurt dışından ilgi oldukça yüksek. Fuar şimdiye kadar 50 ülkeden ziyaretçi ağırladı.  Sağlık Bakanlığı’nın tüm yönergelerine uygun düzenlenen fuarlarda “Ticaret İçin Önce Sağlık” ilkesinden yola çıkılarak tüm süreçler 41 yıllık deneyimimiz ile kurgulandı. TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Fuarımıza ziyaretçi olarak gelen yerli ve yabancı ilgisinden memnunuz. 50 ülkeden yabancı ziyaretçi, 11 ülkeden Tüyap davetlisi alım heyetleri şuana kadar fuarı ziyaret etti . Her dört ziyaretçiden biri yabancı… Sadece Türkiye'nin değil, yakın coğrafyanın da buluşma noktası olmayı hedefliyoruz” dedi.

Oyuncak Fuarı’nın Dijital Buluşması Tamamlandı, Sıra Yüz Yüze Fuarda!

Yeni nesil fuar deneyimini yaşayan 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı’nın dijital olan ilk bölümü tamamlandı. İki gün süren B2B Networking Günleri’ne 20 ülkeden 120 nitelikli alıcı katıldı; 74 iş bağlantısı yapıldı. Fuarın ikinci bölümü, yüz yüze fuar olarak 18-21 Mart 2021 tarihlerinde yeni normale göre gerçekleştirilecek. TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk ve tek fuar şirketi olan TÜYAP,  bu fuarda katılımcı ve ziyaretçilere “temassız fuar” deneyimini de yaşatacak.

Oyuncak Fuarı’nda İlk Adım Dijital Buluşma

Türkiye’de pandemiden sonra yeni nesil fuar deneyimiyle hayata geçecek olan 3.Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, hibrit modelde iki aşamalı düzenlenecek. Fuarın ilk bölümü dijital platformda 16-17 Eylül 2020 tarihlerinde B2B Networking Günleri olarak gerçekleştirilecek.​İkinci bölümü ise sektörün talebi doğrultusunda geleneksel fuar tarihleri olan 18-21 Mart 2021 tarihlerinde yüz yüze fuar olarak düzenlenecek. Fuar, hibrit modeli sayesinde gerek pandemi gerekse kişisel tercihi nedeniyle seyahat etmek istemeyen profesyonel alıcılarla sektörün önde gelen firmalarını buluşturarak, ihracata katkı sağlayacak.

İki Aşamalı, Hibrit Fuar Gün Sayıyor

Türkiye’de pandemiden sonra yeni nesil fuar deneyimini ilk kez yaşatacak olan 3.Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, hibrit olarak iki aşamalı gerçekleştirilecek. Fuarın ilk bölümü dijital platformda 16-17 Eylül 2020 tarihlerinde B2B Networking Günleri olarak gerçekleştirilecek. İkinci bölümü ise sektörün talebi doğrultusunda geleneksel fuar tarihleri olan 18-21 Mart 2021 tarihlerinde yüz yüze fuar olarak düzenlenecek. Fuar, hibrit modeli sayesinde gerek pandemi gerekse kişisel tercihi nedeniyle seyahat etmek istemeyen profesyonel alıcılarla sektörün önde gelen firmalarını buluşturarak, ihracata katkı sağlayacak.

Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor

Ekonominin ve ticaretin nabzını tutan fuarlarımız da yeni normal döneme hazır. Dijital çözümler ve uygulamalarla hibrit formunda zenginleştirdiğimiz fuarlarımız tüm paydaşlarımıza temassız fuarcılık deneyimi yaşatmaya hazır.

Oyuncakta Yeni Nesil Fuar Dönemi

Pandemi nedeniyle ertelenen 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, 2-5 Eylül 2020 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ‘hibrit fuar’ olarak gerçekleştirilecek. TÜYAP ve OYDER (Oyuncakçılar Derneği) işbirliği ile düzenlenecek fuar, yeni nesil fuarcılık uygulamalarıyla zenginleştirilecek. Akıllı B2B eşleştirme sistemi sayesinde fuara katılan üreticiler tüm dünyadan alıcılarla anında buluşacak. Böylece seyahat engellerine takılmayan ticaret, yıl boyu kesintisiz sürecek.

Yeni Tarihimiz 2-5 Eylül 2020

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak Oyder Oyuncakçılar Derneği işbirliği ile 19-22 Mart 2020 tarihleri arasında planlanan İstanbul Oyuncak Fuarı’mızı 2-5 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimizi bildirmek isteriz.

Korona Virüs Bilgilendirmesi

Tüyap Fuarcılık Grubu’nun 2020 yılı için planladığı tüm fuarlar öngörüldüğü tarihlerde gerçekleştirilecektir. Belirtmek isteriz ki katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir.

Yabancı İlgisi Oyuncak Siparişlerini % 42 Arttırdı.

Kısa sürede alanında dünyanın en önemli ihtisas fuarlarından biri olan ve yurt dışındaki firmalar tarafından da dikkatle takip edilen ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2019’ yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı. Geçen yıla göre yüzde 69 artan ziyaretçi sayısı, satışların da yüzde 42 oranında artmasını sağladı. Bu durumun kendilerini ciddi anlamda motive ettiğini belirten TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “2020 yılı fuarı için hazırlıklarımıza şimdiden başladık” dedi.