İstanbul Oyuncak Fuarı İçin Geri Sayım Başladı!

3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı 18-21 Mart 2021 tarihleri arasında TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek. TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk ve tek fuar şirketi olan TÜYAP,  katılımcı ve ziyaretçilerine “temassız fuar” deneyimini yaşatacak.
 
Oyuncak sektörünün Avrasya coğrafyasında en önemli buluşması olan 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından  OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliğiyle 18-21 Mart 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de gerçekleştirilecek. Hibrit modelde iki aşamalı olarak organize edilen ve geçtiğimiz Eylül ayında (16-17 Eylül 2020) bir ilke imza atarak ilk aşaması online platformda B2B Networking Günleri ile başarıyla tamamlanan fuarın ikinci aşaması fiziki olarak 18-21 Mart 2021’de düzenlenecek. Fuara bu yıl Almanya, Danimarka, İran, İtalya, Çin, Japonya, Malezya ve Türkiye olmak üzere 8 ülkeden 146 marka, 90 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Dört gün süresince sektördeki önemli iş bağlantıları ve ihracat fırsatlarını destekleyecek buluşmalar yaratmayı hedefleyen 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı için geri sayım başladı.

En büyük oyuncak ihtisas fuarı
Ülke ekonomisine ve sektör ihracatına büyük katkılar sağlayan 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, Türk oyuncak üreticilerinin farklı coğrafyalara ulaşarak ihracat kapasitelerini artırmak adına köprü vazifesi görüyor.  Katılımcılar fuara katılarak marka bilinirliğini artırma ve imajını güçlendirme, en yeni ürün ve teknolojilerini hedef kitleye gösterme, oyuncak sektörünün yeniliklerini gözlemleme, pazar araştırması ve müşteri analizi yapma, müşteri ve bayi ağını güçlendirme imkanı bulacaklar. Dünyaca ünlü markaların katıldığı fuarda ziyaretçiler, son teknoloji ürünleri keşfetme, ürün lansmanlarına katılarak yeni trendlerden haberdar olma ve firmalarla direk iletişime geçme fırsatlarını tek seferde yakalayacak. Fuarda pelüş oyuncaklar, 0-3 yaş bebek oyuncakları, plastik arabalar, oyuncak bebekler, elektronik oyuncaklar, model oyuncaklar, puzzle ve kutu oyunları, zeka geliştirici oyuncaklar, outdoor oyuncaklar, organik oyuncaklar, hobi malzemeleri ve lisanslı ürünler başta olmak üzere binlerce ürün sergilenecek.

Fuar Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Oyuncak sektörünün Avrasya’daki en önemli fuarı olan 3. Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı’nda, katılımcılarımızın ihracat odaklı stratejilerine paralel olarak yabancı ziyaretçi sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy; “Yurt dışı pazarlama faaliyetlerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Moskova, Sofya, Tiflis, Tahran, Üsküp ve Kahire’deki TÜYAP yurtdışı ofislerinin yaptığı bölgelerindeki yüz yüze fuar tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra özellikle yabancı ziyaretçilerimize yönelik olarak dijital platformlarda lokasyon bazlı reklam çalışmaları yapıyoruz. 10 farklı dilde hazırlanan kişiye özel mailing gönderimlerinin yanı sıra sosyal medyadaki aktif paylaşımlarımızı sürdürüyoruz. 2019 yılında 47 ülkeden yüzlerce yabancı ziyaretçiyi ağırlayan fuarımızın 2021 yılında da uluslararası bir ticaret platformu oluşturarak katılımcılarımızın dış ticaret bağlantıları kurmalarını ve sektör ihracatına büyük katkılar sağlamasını hedefliyoruz.” dedi.

Ticaret için önce sağlık!
“Fuarlar sektörün buluştuğu en önemli ticari platformlardır.” diyen TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy; “TÜYAP olarak fuar alanlarımızda “Ticaret için önce sağlık” ilkesi ile çok önemli sağlık tedbirleri aldık. İlk etapta sosyal mesafeye dikkat edecek şekilde kontrol ve kayıt sistemi oluşturduk. Bu alanda ateş ölçümü ve HES kodu kontrolü ile başlayan ve sağlık anlamında kırmızı alarm veren hiç kimsenin alınmadığı sıkı kontroller sonrası dijital ortamda QR kod ile kayıt işlemleri tamamlanarak fuar sergi salonlarına girişleri sağlanıyor. Alanında bir ilki gerçekleştirerek almaya hak kazandığı Türk Standartları Enstitüsü Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile düzenli olarak denetimden geçen TÜYAP, her fuar sonrasında gerekli koşulların sağlandığına dair denetim raporu alıyor. Alan içinde kontrol sağlamak amacı ile oluşturulan devriye ekiplerimiz kurallara uymayanları uyarıyor. Ayrıca salonlara yerleştirilen beaconlar ile navigasyon uygulamamız üzerinden iç mekan yoğunluğunu takip ediyor, herhangi bir alanda yoğunluk arttığında önlem alabiliyoruz.” dedi.

Temassız fuar deneyimi
TÜYAP Grubu olarak fuarcılık alanındaki deneyimini “temassız fuar” sloganıyla ziyaretçilerin kullanımına sunduklarını belirten Ulusoy “Fuar ziyaretçileri MyTüyap mobil uygulaması üzerinden fuar davetiyesi alabiliyorlar. Aynı zamanda fuar yaka kartını oluşturarak fuar alanına hiçbir baskılı karta ihtiyaç duymadan mobil uygulamadaki QR kodunu okutarak giriş yapabilen ziyaretçiler, kartvizit yerine görüşme sırasında bilgilerini katılımcıyla QR kodunu okutarak paylaşıyorlar.” dedi.

Yeni nesil fuarcılık: Hibrit Fuar deneyimi
Yeni nesil fuarcılık vizyonuyla hibrit modelde iki aşamalı olarak organize edilen fuarın ilk aşaması B2B Networking Günleri, dijital platformda 16-17 Eylül 2020 tarihlerinde başarıyla gerçekleştirildi. 79 katılımcı firmanın yer aldığı dijital fuarda, Rusya, Almanya, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Azerbaycan, Gürcistan, Çin, Bangladeş, İran, Özbekistan, Fas, Sırbistan, Kıbrıs, Makedonya, Kosova, Hırvatistan, Mısır, Libya, Cezayir ve Türkiye olmak üzere 20 ülkeden, 108 firmadan 120 nitelikli alıcı, platformu aktif kullanarak 30’u video toplantı olmak üzere 74 iş bağlantısı gerçekleştirdi.
 
2019 yılında 47 ülkeden 319 yurt dışı, 58 ilden 2854 yurt içi profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerini yüz yüze bir araya getirmenin heyecanını yaşıyor. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN