​​Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı 2023

Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, 28 Şubat - 3 Mart 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da oyuncak sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor.
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Oyuncakçılar Derneği (OYDER) desteği ile beşincisi düzenlenecek fuarda Türkiye ve dünyada öne çıkan markalar yer alacak.
Oyuncak Sektörüne Yön Veren Fuar
Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı hakkında bilgi veren Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “Hazırlıklarımız hızla devam ediyor. 2022 yılında 72 ülke ve 56 ilden toplamda 4 bine yakın ziyaretçiye kapılarını açan İstanbul Oyuncak Fuarı’nın ziyaretçi sayısını en az %17 oranında artırmayı hedefliyor, konuyla ilgili etkin pazarlama planımız doğrultusunda hareket ediyoruz.
Moskova, Üsküp, Tahran, Tiflis’te yer alan yurt dışı ofislerimiz ve 18 ülkede bulunan 80 temsilciliğimiz aracılığı ile Avrasya coğrafyasında hedeflediğimiz ülkelerden alım heyetlerini fuarda katılımcılarımızla buluşturmak için yaptığımız çalışmaların yanı sıra Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile Alım Heyeti Programı için de çalışmalarımız da sürüyor. Sektörün ihracat hacmine katkı sağlaması amacı ile hareket ettiğimiz çalışmalarımıza başta Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İngiltere, Macaristan, Rusya, BAE olmak üzere 45 ülkede planlanan dijital pazarlama eylemleri eşlik ediyor. Hazırladığımız pazarlama stratejileri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz sosyal medya, dijital reklamlar, hedef odaklı mailing gönderileri potansiyel ziyaretçilere ulaşmamızda etkin bir rol oynuyor” dedi.
Bebek ve Anne Ürünleri Özel Bölümü
Son yıllarda ülke ve dünya ekonomisindeki değişimleri yakından takip eden İstanbul Oyuncak Fuarı ekibi 2023 yılında değişen dinamiklerle birlikte hareket ediyor. Bu doğrultuda, sektörde gitgide daha etkin bir yer edinen bebek ve anne ürünleri için bu yıl Bebek ve Anne Ürünleri Özel Bölümü fuar alanında sektördeki ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Uluslararası Oyuncak Fuarı alanında uzman ekibiyle birlikte oyuncaklar, bebek araç ve gereçleri, yenilikçi oyuncaklar, hobi ve sanatsal malzemeler, eğitici oyunlar ve zekâ oyunları, lisanslı ürünler, çantalar ile pazarın talep ve ihtiyaçlarını gözeterek, fuarı açmaya hazırlanıyor.
 
Önemli Not: İhtisas fuarı olması sebebiyle perakende satışın olmayacağı fuarda 15 yaş altı misafir kabul edilmeyecektir.
www.facebook.com/istanbuloyuncakfuari
www.instagram.com/istanbuloyuncakfuari
https://www.linkedin.com/showcase/istanbuloyuncakfuari/
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN