Oyuncak Sektörünün Yükselen Yıldızları Bu Fuarda

Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı, 28 Şubat - 3 Mart 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul’da oyuncak sektörünü beşinci kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.
Avrasya’nın merkezinde bulunan İstanbul’da gerçekleşecek fuar, bu bölgedeki ziyaretçileri oyuncak sektörünün güçlü markalarıyla buluşturacak. Katılımcılar, İstanbul Oyuncak Fuarı’nda en yeni ve popüler ürünlerini sergileme imkânı bulurken, ziyaretçiler de bu ürünleri yerinde keşfederek ticari hedeflerine daha da yaklaşacaklar.
Oyuncak Sektörünün Yükselen Yıldızları Bu Fuarda
Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı hakkında bilgi veren Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “Hazırlıklarımızın son aşamalarına yaklaşırken konuyla ilgili etkin pazarlama planımız doğrultusunda hareket etmeye devam ediyoruz. Şu ana kadar 12 ülkeden 155 marka, 145 firma ve firma temsilciliği fuarda yerini aldı.
Balkanlar ve Orta Doğu’nun merkez üssü olarak gösterilen Türkiye’nin ihracatında önemli bir yere sahip olan oyuncak sektörünün yatırım oranı her yıl artmaktadır. Ülkemizdeki oyuncak üretiminde üst düzey güvenlik düzenlemelerinin tercih edilmesi sebebi ile ürün kalitelimizin Avrupa standartlarında olması, sağlıklı ürün üretimi, pazarlara yakınlık ve hızlı ulaştırma gibi birçok olumlu neden Türk firmalarına yurt dışında tercih edilme avantajı sağlamaktadır.
Hedef ülkelere yönelik yaptığımız çalışmalar sonucu İstanbul Oyuncak Fuarı ile ilgili istatistikleri incelediğimizde, ziyaretçi taleplerinin fuar öncesi dönemde diğer yıllara nazaran %40 oranında artış içerisinde olduğunu ve şu ana kadar 53 ülkeden sektör profesyonelinin fuar ziyareti için kayıt yaptırdığını görüyoruz. Buna bağlı olarak bu yıl fuarımızı on binin üzerinde iş insanının ziyaret etmesini bekliyoruz.
Hedefimize ulaşmak, Türkiye’nin ve oyuncak sektörünün ihracat hedeflerine katkıda bulunmak için hazırladığımız planlar doğrultulusunda ilerliyoruz. Moskova, Üsküp, Tahran, Tiflis’te yer alan yurt dışı ofislerimiz ve 18 ülkede bulunan 80 temsilciliğimiz aracılığı ile Avrasya coğrafyası ülkelerinden alım heyetlerini fuarda katılımcılarımızla buluşturmak, sektörün ihracatta hedeflediği ülkelere yönelik hazırladığımız çeşitli dijital pazarlama çalışmaları, pazarlama stratejilerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz sosyal medya kampanyalarımız, dijital reklamlar ve hedef kitleye odaklı farklı kanallar üzerinden hazırladığımız gönderi çalışmaları bu planlar içerisinde bulunmaktadır” dedi.
Bebek ve Anne Ürünleri Özel Bölümü
Son yıllarda ülke ve dünya ekonomisindeki değişimleri yakından takip eden İstanbul Oyuncak Fuarı ekibi 2023 yılında değişen dinamiklerle birlikte hareket ediyor. Bu doğrultuda, sektörde gitgide daha etkin bir yer edinen bebek ve anne ürünleri için bu yıl Bebek ve Anne Ürünleri Özel Bölümü fuar alanında sektördeki ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Uluslararası İstanbul Oyuncak Fuarı alanında uzman ekibiyle birlikte oyuncaklar, bebek araç ve gereçleri, yenilikçi oyuncaklar, hobi ve sanatsal malzemeler, eğitici oyunlar ve zekâ oyunları, lisanslı ürünler, çantalar ile pazarın talep ve ihtiyaçlarını gözeterek, fuarı açmaya hazırlanıyor.
 
Önemli Not: İhtisas fuarı olması sebebiyle perakende satışın olmayacağı fuarda 15 yaş altı misafir kabul edilmeyecektir.
www.facebook.com/istanbuloyuncakfuari
www.instagram.com/istanbuloyuncakfuari 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN